A radiátorok legtöbbször hegesztett acélcsövekből, vagy különböző zártszerelvényekből készülnek, ám korunk technológiai kialakításának köszönhetően modern és dizájnos külsőt varázsolhatunk a sokszor unalmas és egyszínű fűtőtesteinkből.
A következő bejegyzésben összegyűjtöttem néhány figyelemfelkeltő megoldást felhasználási területük szerint kategorizálva azokat.
Törölközőszárító radiátorok
Felhasználási helyük általában a fürdőszoba, de sűrűn találkozhatunk vele konyhákban vagy gardróbokban is. Gyakori kifogás lehet esetükben, hogy hasznos a kialakítása, de fűtőteljesítménye elmarad testvéreiétől. Több gyártó is próbálta megnövelni fűtőképességét különböző technikával több-kevesebb sikerrel.
A dolog szépséghibája vagy épp velejárója ezeknek a megoldásoknak az, hogy egyedi megjelenésükért sokkal több pénzt kell fizetni mint egy átlagos háztartásban megtalálható törölközőszárító radiátorért.
Szobai radiátor
A leginkább elterjedt fajtája. Ezt használhatjuk otthon, irodákban és bármilyen üzlethelységben is. A radiátorok között ez a típus rendelkezik a legnagyobb fűtőteljesítménnyel.
Mivel ez a legismertebb fajtája a radiátoroknak, ezért ezeknek a kivitelezésének lehetősége a legszélesebb. Általában a vendégek/ügyfelek ezt a fűtőtestet látják a legtöbbször, így érdemes meggondolni a test formáját a beszerelés során.
Higiénia radiátor
Ezt a fajtát az ismerhetjük legkevésbé. Ilyen megoldásokat olyan helyre telepítjük, ahol fontos lehet a higiénia. Javasolt felhasználási területek: kórházak, rendelők, éttermek konyhái és esetleg fokozott sterilitást igénylő helyek.
Ebből nem készítenek formabontó kivitelezéseket, mivel vannak előírások és szabványok aminek meg kell felelni.